Infračervené lúče zahrejú vaše svaly

Nie nadarmo sa infračervené žiarenie využíva vo (vrcholovom) športe. Infračervené lúče zahrievajú svaly a zlepšujú krvný obeh. To stimuluje prísun kyslíka a odstraňovanie odpadových látok. Infračervené teplo tiež znižuje svalové napätie a bolesť svalov a robí vaše telo pružnejším.

Lepší krvný obeh

Infračervené teplo zlepšuje váš krvný obeh. To stimuluje prísun kyslíka a odstraňovanie odpadových látok.

Ďalšie zdravotné výhody

Väčšia pohyblivosť

Infračervené žiarenie zahrieva vaše telo. Tým sa znižuje svalové napätie a bolesť a zvyšuje sa vaša pohyblivosť.

Fit a vitálny

Keď vaše telo absorbuje infračervené žiarenie, vaše svaly a kĺby sa uvoľnia. To sa odráža na vašej celkovej pohode; cítite sa viac fit a vitálnejší.

Infračervené žiarenie zlepšuje krvný obeh a zmierňuje bolesť

Infračervené lúče zahrejú vaše telo. Zlepšuje sa tým krvný obeh, ktorý stimuluje proces zásobovania kyslíkom a odstraňovanie odpadových látok. To vedie k zníženiu svalového napätia.

Výsledný efekt je pôsobivý. Čo vlastne infračervená lampa robí? Vďaka nej sa svaly po cvičení rýchlejšie zregenerujú. To znamená menej bolesti svalov a kĺbov. Pravidelné používanie infračervenej lampy má však pozitívny vplyv aj na bolesti chrbta a krku. V konečnom dôsledku tak infračervená lampa zabezpečuje celkovo lepšiu pohyblivosť.

Ďalšie výhody infračerveného žiarenia

Teplo dáva športovcom náskok (a menej zranení!)

Zanietení (vrcholoví) športovci, ktorí chcú zo svojej fyzickej kondície vyťažiť maximum, s obľubou využívajú infrasaunu alebo lampu. Ide predsa o dokonalé zahriatie tela pred výkonom a schladenie po záťaži. Do hĺbky pôsobiace teplo nielenže uvoľňuje svaly a kĺby, ale podporuje aj krvný obeh.

Okrem toho infračervené žiarenie zvyšuje elasticitu svalov a šliach a robí telo oveľa flexibilnejším. Infračervené žiarenie zvýši dočasne pružnosť až o 10 %. Na to stačí stráviť pod infračervenými lampami len niekoľko minút. Prečítajte si viac o výhodách infračerveného žiarenia pre športovcov.

"Keď používam slnečnú sprchu Sunshower®, stúpa mi hladina energie"

Jesse (28): “Ako vášnivý športovec vyžadujem od svojho tela veľa. Infračervené žiarenie upokojuje moje svaly po cvičení. A po nočnom spánku sa moje trochu stuhnuté telo znovu stáva pružným. Po sprchovaní s infračerveným žiarením sa vždy cítim fit, šťastnejší a plný energie.”

Lavreysen sa rozhodol pre infračervené žiarenie

Dvojnásobný olympijský víťaz v dráhovej cyklistike Harrie Lavreysen (24) si pred olympiádou upokojil svaly infračerveným žiarením prístroja Sunshower Combi.

“Keďže trénujem štyrikrát týždenne na dráhe a dvakrát v posilňovni, je dôležité, aby som si udržiaval chrbát a svaly pružné a v teple.”

Rozvoj a udržiavanie svalov

Infračervená lampa urýchľuje regeneráciu svalov. Ich zotaveniu však napomáha aj UV žiarenie. Funguje to nasledovne: vitamín D sa vytvára prostredníctvom UVB zo slnečného žiarenia alebo Sunshower.

Vitamín D zlepšuje pohyb vašich svalových vlákien, čo následne spôsobuje kontrakciu svalov. Výsledok: zlepšenie svalovej sily, menej zranení, lepšie športové výkony a zníženie rizika pádu u starších ľudí.

Ste zvedaví na naše produkty?

One / L

Cena od: 3 511 €

One / M

Cena od: 2 680 €

Plus / L

Cena od: 4 463 €

Ste zvedaví na naše produkty?

Nájdite showroom Sunshower vo vašom okolí