UV Svetlo

UV žiarenie zohráva dôležitú úlohu v rámci telesných funkcií. Nízke dávky UV žiarenia okrem iného prinášajú aj množstvo benefitov pre imunitný systém a pigmentáciu vašej pokožky.

Správna hladina vitamínu D počas celého roka

20 % vitamínu D získate z potravy a 80 % z UVB žiarenia. Dostatok vitamínu D teda závisí najmä od množstva slnečného svetla, ktoré máte k dispozícii. Vzhľadom na polohu slnka nie je v Holandsku možné získať dostatok vitamínu D počas polovice roka. Vedecký výskum ukázal, že so slnečnou sprchou Sunshower® si môžete udržať hladinu vitamínu D počas celého roka. Zobrziť viac

Zlepšite fungovanie svojho imunitného systému

KVitamín D zohráva ústrednú úlohu pri regulácii imunitného systému, pretože pomáha aktivovať aj potláčať imunitné bunky. Bojom proti nedostatku vitamínu D sa tak vyzbrojíte proti infekciám dýchacích ciest, chrípke a prechladnutiu.

Silnejšie kosti a zuby

Vitamín D zlepšuje vstrebávanie vápnika a fosforu, vďaka čomu sú kosti a zuby pevnejšie. Zobrziť viac

Rozvoj a údržba svalov

Vitamín D zlepšuje pohyb svalových vlákien, čo následne spôsobuje kontrakciu svalov. Výsledok: lepšia svalová sila, menej zranení, lepší športový výkon a zníženie rizika pádu u starších ľudí.
Zistiť viac

UV žiarenie a jeho pozitívny vplyv na hormóny

UV svetlo má pozitívny vplyv na produkciu hormónu šťastia endorfínov. Výsledkom je, že pociťujete menej stresu a cítite sa lepšie a vitálnejšie. Bolo tiež preukázané, že slnečné svetlo zlepšuje denný a nočný rytmus (najnovší výskum: Sunshower® / Vattenfall 2019).
Zistiť viac

Dobre pripravený na letné slnko

Štrukturálne nízka dávka UVB žiarenia vyvoláva tvorbu nepriameho pigmentu a zhrubne pokožku, takže UV lúče nepreniknú tak hlboko do do kože. Tým sa pokožka pripravuje na letné slnko a znižuje sa riziko hlbšieho poškodenia pokožky. Svetlo UVA stimuluje produkciu priameho pigmentu a vytvára svetlú pleť.
Zobraziť viac

Terapia UVB svetlom pri chronických kožných ťažkostiach

Svetelná terapia s použitím nízkych dávok UVB svetla môže mať pozitívny účinok na kožné ochorenia, ako je psoriáza, ekzém, slnečná alergia a vitiligo. Naša dcérska spoločnosť Dermasun Medical ponúka túto formu dennej svetelnej terapie na domáce použitie pod lekárskym dohľadom.

Druhy UV žiarenia

UV svetlo z prístroja Sunshower® sa skladá z dvoch vlnových dĺžok, a to UVA a UVB. Sunshower® vyžaruje 80 % UVB svetla a 20 % UVA svetla. Svetlo UVB zohráva hlavnú úlohu pri tvorbe vitamínu D v pokožke. UVA preniká hlbšie do pokožky a premieňa obsiahnutý pigment na zdravý, letný odtieň pleti.

Nízka dávka

V spoločnosti Sunshower® je bezpečnosť na prvom mieste. Preto úzko spolupracujeme s lekárskymi špecialistami a účinky UV žiarenia skúmame od roku 2007. Sunshower® vždy poskytuje rozumnú a bezpečnú dávku UV žiarenia počas vášho každodenného sprchovacieho rituálu.

Infračervené žiarenie

Infračervené žiarenie poskytuje vášmu telu množstvo benefitov. Úžasný pocit uvoľnenia, zlepšenie krvného obehu a úľavu od bolesti.

Zlepšenie krvného obehu

Infračervené žiarenie vyžaruje teplo, ktoré zlepšuje krvný obeh.
Zobraziť viac

Úľava od bolesti

To potom stimuluje prísun kyslíka a zvyšuje odstraňovanie odpadových látok. Výsledkom je zníženie svalového napätia.
Zobraziť viac

Zhrnutie: lepšia mobilita

Výsledkom je menšia bolesť svalov a kĺbov, rýchlejšia regenerácia svalov po cvičení, zníženie bolesti chrbta a krku a tiež pozitívny vplyv na reumatické ťažkosti.
Zobraziť viac

Príjemné teplo pre vaše telo

Keď vaše telo absorbuje infračervené žiarenie, je vám príjemne teplo a vaše svaly a kĺby sa môžu lepšie uvoľniť. Okrem toho infračervené žiarenie podporuje aj spánok. Takže sa každý deň zobudíte oddýchnutí.
Zistiť viac

Hĺbkové čistenie pomocou infračerveného žiarenia

Teplo z infračerveného žiarenia spôsobuje rozšírenie pórov. To umožňuje lepšie a účinnejšie hĺbkové čistenie pokožky. Výsledkom je žiarivá pleť.Zobraziť viac

Infračervené spektrum

Infračervené žiarenie Sunshower® sa skladá z dvoch vlnových dĺžok: krátkovlnného (IRA) a strednovlnného (IRB). IRA preniká hlboko do vášho tela a zohrieva ho. Zlepšuje váš krvný obeh, vďaka čomu sa rýchlejšie zbavujete odpadových látok. Tým sa zmierňuje svalové napätie aj bolesť kĺbov. IRB je takmer úplne absorbované vrchnými vrstvami pokožky, čo vyvoláva pocit tepla.

Čo hovoria naši zákazníci

Nájdite showroom Sunshower vo vašom okolí