INFRAČERVENÉ SVETLO
HREJE, UVOĽŇUJE A TLMÍ ŤAŽKOSTI

Infračervené žiarenie preniká hlboko do pokožky. Energia infračerveného svetla preniká do nášho tela, čo spôsobuje pohyb molekúl a týmto spôsobom tvorí teplo. Toto teplo zvyšuje teplotu tela, pričom okolie sa pociťuje ako chladné. Okrem pocitu pohody a relaxácie infračervené žiarenie znižuje problémy s chrbtom a krkom, bolesť svalov a reumatické problémy a stimuluje krvný obeh.

VÝHODY INFRAČERVENÉHO SVETLA

 • Terapia teplom pri problémoch s chrbtom a krkom
 • Úľava pre pacientov s artritídou
 • Rýchlejšia regenerácia u atlétov
 • Hĺbkové čistenie pokožky
 • Zdravší krvný obeh

INFRACERENÉ SVETLO ZO SUNSHOWER

 • Infračervené svetlo sprchy Sunshower poskytuje kompletné infračervené spektrum presne tak, ako prirodzené slnečné svetlo.
 • Vysoké percento krátkovlnného žiarenia (IR-A) zabezpečuje intenzívne teplo, ktoré preniká hlboko do pokožky.
 • Tento infračervený výrobok je špeciálne vyvinutý na krátke časové úseky počas sprchovania alebo po ňom.

Chceli by ste zažiť výhody infračerveného svetla každý deň?

Vyberte si z modelov Sunshower DeluxeSunshower Pure XLSunshower PureSunshower CombiSunshower Solo.

Alebo nás kontaktujte viac informácií.

ZVÝŠTE SVOJU ENERGIU
UV SVETLO

Slnko je zdrojom života. Vyživuje nás a slnečné svetlo nám dáva energiu. Ultrafialové svetlo zabezpečuje tvorbu vitamínu D. Tento vitamín udržiava našu odolnosť. Každodenné pôsobenie slnečného svetla je dôležité pre náš celkový pocit zdravia. Je preukázané, že každodenná nízka dávka UV žiarenia je bezpečná.

Slnečné svetlo je vlastne akoby básnickým označením pojmu ultrafialové žiarenie známeho z fyziky. Slnečné svetlo pozostáva z lúčov UV-A a UV-B. Sú to lúče, ktoré majú svoj vlastný účinok a svoju vlastnú frekvenciu. Tieto frekvencie vieme simulovať, takže životodárnym UV svetlom môžeme byť vyživovaní aj počas zamračeného dňa, v zime, alebo ak sme nútení zostať vnútri. Toto nie je bezvýznamné, ak uvážime mnohé aspekty ultrafialového žiarenia.

Stručne povedané, UV svetlo je nevyhnutné pre mnoho životne dôležitých funkcií v našom tele: reguluje naše biologické hodiny, stará sa o produkciu zdravých hormónov a produkciu vitamínu D. Ultrafialové svetlo navyše stimuluje produkciu pigmentu a melanínu, teda prírodnú ochranu pred slnečným žiarením. Napokon, UV svetlo má terapeutický účinok a môže byť použité pri chronických ochoreniach pokožky, ako je psoriáza, ekzém a alergia na slnko.

VÝHODY BEZPEČNÉHO
SLNEČNÉHO SVETLA:

 • Zdroj na výrobu vitamínu D
 • Zvýšenie úrovne energie
 • Pozitívny vplyv na denný a nočný rytmus
 • Svetelná terapia má protizápalový účinok
 • Príprava pleti na leto

Chceli by ste bezpečné slnečné svetlo na požiadanie u vás doma?

Vyberte si pre Sunshower Deluxe alebo Sunshower Combi, oboje s funkciami UV svetla ako infračerveného svetla.

Kontaktujte nás pre viac informácií.

ZDRAVÁ ÚROVEŇ VITAMÍNU D
PO CELÝ ROK

Slnečné svetlo je najväčším zdrojom tvorby vitamínu D prostredníctvom pokožky. Je to jeden z mála vitamínov, ktoré si naše telo vie vytvárať samo. Dochádza k tomu hlavne v období medzi marcom a októbrom, pričom k vrcholu tvorby dochádza medzi májom a augustom. Tvorba vitamínu D je najnižšia, alebo dokonca vôbec žiadna v novembri, decembri, januári a februári. Znamená to, že telo nevytvára dostatočné množstvo vitamínu D počas štyroch mesiacov, t.j. tretiny roka. Absencia slnečného svetla počas týchto jesenných a zimných mesiacov, alebo počas dní bez slnečného svitu, sa dá kompenzovať prostredníctvom slnečnej sprchy Sunshower, ktorá vie udržovať hladinu vitamínu D. UV svetlo – bez ohľadu na to, či pochádza zo slnka, alebo zo svetelného zdroja, je vždy a všade schopné vyživovať naše telo a poskytovať mu energiu.

Vitamín D je jediný vitamín, ktorý je ľudské telo schopné produkovať samo. Keď je pokožka vystavená UV žiareniu, alebo slnečnému svetlu, tak produkuje provitamín D3, ktorý pečeň a obličky potom premieňajú na vitamín D. Tento proces je  zosilňovaný UV-B žiarením. Vedecké výskumy ukazujú, že zoznam fyzických procesov ovplyvňovaných vitamínom D je z roka na rok dlhší. Nižšie je uvedený prehľad kladných účinkov vitamínu D na naše telá a na naše zdravie.

VEDECKY OVERENÉ 
Vedecký výskum ukázal, že vitamín D ovplyvňuje fyzikálne procesy pozitívnym spôsobom. Vitamín D je, napríklad, zodpovedný za:

 • absorpciu vápnika
 • potláčanie zápalov
 • stimuláciu imunitného systému
 • rozvoj a udržiavanie svalových funkcií
 • rozvoj a udržiavanie kognitívnych funkcií

Chceli by ste mať po celý rok zdravú hladinu vitamínu D?

So Sunshower môžete mať slnečné svetlo kedykoľvek – na požiadanie. Jediným dotykom tlačidla. Jednoducho ho zabudujete do sprchového kúta vo vašej kúpeľni. Vyberte si  Sunshower Deluxe alebo Sunshower Combi a využívajte výhody bezpečného slnečného svetla a tiež silného infračerveného svetla.

Neváhajte nás kontaktovať pre viac informácií.