Healthy light, happy people

Snažíme sa, aby nielen naši zákazníci alebo náš tím, ale aj celý svet – radi premýšľame vo veľkom – bol vitálnejší, energickejší, a teda aj šťastnejší.

Spoločenská zodpovednosť

“Naše výrobky sa už 20 rokov montujú v chránenej dielni v Holandsku. Už pár rokov sa tak deje v podniku Confed v Dordrechte, kde sa na výrobe produktov Sunshower podieľa tím 40 kolegov. Sú to ľudia s menšími možnosťami uplatnenia na bežnom trhu práce, ktorých považujeme za veľmi cenných a angažovaných spolupracovníkov. Aj v obdobiach, keď je nápor na personál, sú vždy nadšene k dispozícii, aby pomohli našej spoločnosti rásť. A na to sme hrdí!”

Začiatky…

Oscar Meijer a Merijn Wegdam sú priatelia z vysokej školy. Oscar študuje stavebné inžinierstvo, Merijn priemyselný dizajn. V roku 2001 Merijn hovorí o svojej knihe nápadov a Oscar chce vedieť, aký je jeho najlepší nápad. Merijn si spomína na obdobie, keď zaspával s opaľovačom tváre nad posteľou. A teraz sa zrejme čudujete, prečo si pred tým opaľovačom jednoducho nesadol, ale Merijn to môže vysvetliť jednoducho: strata času. Znelo to ako dobrý nápad, až kým raz nezaspal a nezobudil sa s červenou tvárou. Keď sa potom nutne potreboval schladiť v sprche, zrodila sa myšlienka na Sunshower: spojiť opaľovanie so sprchovaním. Dve muchy jednou ranou. Oddýchnuť si a zároveň vyzerať dobre.

Oscar bol týmto nápadom nadšený. Spoločne sa prihlásili do súťaže podnikateľských nápadov a vyhrali prvú cenu: kancelárske priestory na Technickej univerzite v Delfte a 1 500 eur. Za tieto peniaze usporiadali svoj prvý a určite nie posledný firemný večierok a kúpili si solárium, ktoré použili na svoj prototyp.

O dva roky neskôr, v roku 2003, prišiel ďalší míľnik: založenie spoločnosti Sunshower BV a udelenie ceny KEMA-KEUR. Spoločnosť Sunshower je oficiálne zaregistrovaná. Zásluha patrí aj spoločnosti CenterParcs, ktorá umožnila kamarátom študentom nainštalovať prvé zariadenia Sunshower v ich tropickom plaveckom raji – svojpomocne a v noci, aby hostí neobťažovali počas dňa.

Ide nám o ľudí, ktorí sa cítia dobre vo svojej koži, pretože sa dobre starajú o svoje telo, a teda aj o svoju myseľ.

A potom…

V roku 2006 sa Sunshower predáva v čoraz väčšom počte predajní s kúpeľňovým vybavením. Medzitým naši priatelia zo štúdií vyvíjajú nový model na jednoduchšiu montáž na stenu pre ľudí, ktorí si chcú nainštalovať Sunshower do svojej existujúcej kúpeľne. S týmito plánmi dvojica opäť vyhráva prvú cenu v súťaži Business-Boost, a to sumu 50 000 EUR. Samozrejme, že aj teraz usporiadajú párty a zvyšné prostriedky sú použité na vývoj a výrobu tohto rohového modelu.

A to potom prichádza rok 2007. Odvetvie opaľovania sa ocitá v ťažkej kríze po tom, čo sa zistilo, že príliš veľa slnečného žiarenia škodí zdraviu. Tieto informácie ich vedú k tomu, že spolu s dermatológmi skúmajú účinky nízkej dennej dávky slnečného žiarenia. Ich priatelia z vysokej školy slúžia ako testovacie subjekty. Z výsledkov štúdie vyplýva, že pri pravidelnom používaní slnečných lúčov sa hladina vitamínu D v zime takmer zdvojnásobí, a to bez akéhokoľvek poškodenia pokožky. To položilo základy pre vytvorenie zdravšej alternatívy.

V priebehu nasledujúcich rokov našli investora, Michaela Tulpa – od roku 2016 ho môožno nazývať aj výkonným riaditeľom -, pridali do svojich výrobkov infračervené žiarenie a ukázalo sa, že nízke dávky UV-B svetla nielenže prospievajú hladine vitamínu D, ale sú vhodné aj na liečbu chronických kožných ochorení. To sa oficiálne potvrdilo v roku 2010 založením sesterskej medicínskej spoločnosti Dermasun Medical.

A teraz…

Sen sa stal skutočnosťou. Sunshoweru sa darí. A je na to dobrý dôvod. Zo sprchovania sa stáva príjemný zážitok. Navyše si čoraz viac ľudí začína uvedomovať dôležitosť pozitívnych účinkov bezpečného slnečného žiarenia.

To, že sa spoločnosti Sunshower darí, neznamená, že Merijn, Oscar a Michael sedia so založenými rukami. Je tu ešte veľa nových snov, ktoré treba realizovať. Chcú byť nielen najväčší v Holandsku a Beneluxe, ale plánujú dobyť aj Nemecko, Škandináviu a zvyšok sveta. Okrem toho títo muži veria, že človek nikdy nie je príliš starý na to, aby sa učil, a tak pokračujú vo vývoji svojich výrobkov.

“Šťastní ľudia”, to je to, o čo ide spoločnosti Sunshower. Úsmevy na tvárach dodávateľov a zákazníkov, ale aj tímu, ktorý tvorí 45 nadšených zamestnancov. A zdá sa, že sa im to darí. V čase obeda je vo firemnej kuchynke vždy veselo. Jeden deň niekto navarí, na druhý sa podávajú klobásky alebo sa pripravujú sendviče. Nuž a tie firemné večierky, či už ide o plavbu na vlastnej loďke po amsterdamských kanáloch alebo nie, sú stále na pravidelnom poriadku.

INOVATÍVNE A INŠPIRUJÚCE

Naším cieľom je neustále sa rozvíjať, vymýšľať inovatívne riešenia a riadiť svoj vlastný kurz, aj keď to znamená veslovať proti prúdu.

Nájdite showroom Sunshower vo vašom okolí