Infračervené žiarenie prospieva svalom a kĺbom

Infračervené svetlo je síce pre naše oči neviditeľné, ale jeho vplyv je nepopierateľný. Aké sú účinky infračerveného žiarenia? Uvoľňuje svaly a kĺby, čím sa zmierňuje bolesť.

Zlepšenie krvného obehu

Infračervené žiarenie zlepšuje váš krvný obeh. To podporuje prísun kyslíka a zbavovanie sa odpadových látok z tela.

Ďalšie priaznivé účinky na zdravie

Zvýšenie pohyblivosti

Infračervené žiarenie zahrieva vaše telo. Vďaka tomu sa znižuje svalové napätie a zmierňuje bolesť. Zlepšuje sa tým aj vaša pohyblivosť.

Pomáha pri reumatických ťažkostiach

Vplyvom hlbokého tepla infračerveného žiarenia sa vaše svaly a kĺby uvoľnia. To má pozitívny vplyv na reumatické ťažkosti.

 

Uvoľnenie svalov a kĺbov

IRA, krátkovlnné infračervené žiarenie, preniká hlboko do vášho tela a spôsobuje okamžité prehriatie pokožky a tkaniva pod ňou. To stimuluje krvný obeh v bolestivých svaloch, šľachách a kĺboch, vďaka čomu sa z nich rýchlejšie odvádzajú odpadové látky, napríklad zo zápalových procesov, dostáva sa do nich viac krvi bohatej na kyslík a svaly a kĺby sa uvoľňujú.

Infražiarenie je často využívané ako prostriedok na zmiernenie bolesti. Toto teplo môže oddialiť nástup príznakov artrózy a fibromyalgie. Sunshower má už mnoho používateľov, ktorí pociťujú účinky infračerveného žiarenia na zmiernenie svojich zdravotných potiaží.

Infračervené a UV žiarenie pomáha pri reumatizme

Sunshower využíva mnoho reumatikov, ktorým infračervené a UV žiarenie prináša úľavu. Stále viac výskumov sa zaoberá vplyvom týchto druhov svetla a ich pôsobením na rôzne formy reumatizmu a bolestivé symptómy.

Keďže už vieme, že vitamín D zohráva dôležitú úlohu pri správnom fungovaní nášho imunitného systému, čoraz viac sa skúma aj súvislosť vitamínu D so zápalovými formami reumatoidnej artritídy. Už dávno je totiž známe, že zápalové ochorenia sa vyskytujú menej často v oblastiach bližšie k rovníku.

“Sunshower® pomáha udržiavať moje kosti pevné”

“Som mladý duchom, ak to tak môžem povedať, a stále sa cítim fit ako rybička, no pravdou je, že starnutie so sebou prináša určité neduhy. Telo sa stáva tuhším a kosti sú krehkejšie. Aby sa mi nestalo, že si aj pri drobnom pošmyknutí niečo zlomím, dbám na dostatočný prísun vitamínu D. Náš Sunshower, ktorý mi pomáha udržiavať kosti pevné, je v tomto smere priam darom z nebies.”

Rozvoj a udržiavanie svalstva

Infračervené žiarenie urýchľuje regeneráciu svalstva. Svaly sa však regenerujú aj vďaka UV žiareniu Sunshower. Funguje to nasledovne: prostredníctvom UVB žiarenia sa v tele vytvára vitamín D.

Vďaka vitamínu D dochádza k zlepšeniu činnosti vašich svalových vlákien, čo následne spôsobuje kontrakcie svalov. Výsledkom je väčšia svalová sila, menej zranení, lepšie športové výkony a zníženie rizika pádu u starších ľudí.

Prečítajte si viac o vitamíne D

Ste zvedaví na naše produkty?

One / S

Cena od: 1 996 €

Plus / M

Cena od: 3 421 €

Sunshower Solo Infračervené

Solo

Cena od: 2 120 €

Objavte výhody Sunshower aj vy.

Nájdite showroom Sunshower vo vašom okolí