Sunshower Round zahreje vás aj vašu kúpeľňu

Ceny energií prudko rastú. Minulú zimu sa o tom veľa popísalo. Preto sme sa snažili robiť všetko, čo bolo v našich silách, aby sme tieto náklady znížili. Obliekali sme sa do svetrov, pripravovali sme jedlá z jedného hrnca a sprchovali sme sa čo najkratšie. A práve o sprchovaní chceme hovoriť. Teda o sprchovaní so Sunshower. Ak si totiž myslíte, že Sunshower je žrút energie, mýlite sa. Prevádzka Sunshower vás bude stáť len 7 € ročne, čo je rovnako ako ročná spotreba rýchlovarnej kanvice.

Ako sme sa dopracovali k tejto sume?

Ak predpokladáme, že sa 1 osoba bude „slniť“ 3-krát týždenne po dobu 10 minút počas 40 týždňov (v lete je často príliš horúco na infračervené žiarenie a dopĺňanie vitamínu D nie je potrebné), dospejeme výpočtom k nasledujúcemu výsledku:

  • Priemerný príkon Sunshower je 2000 wattov (rýchlovarná kanvica 2200 W)
  • Aktuálna cena elektriny na Slovensku je 0,16 € za kWh
  • 1 osoba, 3-krát týždenne, po 10 minút, 40 týždňov
  • 2000 Watt x 0,16 € za kWh = 0,32 €, ak by ste Sunshower používali 1 hodinu.
  • Ak 1 hodina sprchovania so Sunshower stojí 0,32 €, 10 minút stojí 0,053 €
  • 0,053 € x 3-krát týždenne x 40 týždňov ročne = 6,36 €
  • Zaokrúhlené nahor: 7 € ročne.

Zahreje vás aj vašu kúpeľňu

To však ešte nie je všetko, máme aj ďalšie dobré správy. Sunshower Round nielenže zahreje vaše telo, ale pomocou zvyškového tepla dočasne zvýši aj teplotu vo vašej kúpeľni. Na základe meraní vykonaných v rôznych testovacích podmienkach sme zistili, že teplota v kúpeľni s rozlohou 4 m2 sa zvýši o 2 ºC. Kúpeľňa je počas používania efektívne vyhrievaná. Sunshower Round sa tak postará nielen o vaše pohodlie, ale prispieva aj k spríjemneniu pobytu v kúpeľni. Takže si už viac nemusíte zapínať radiátor, keď vstupujete do sprchy, čo je šetrné aj k životnému prostrediu.

A nakoniec je tu ešte jeden energetický zisk. Pri sprchovaní so Sunshower totiž pocítite prísun energie. Čiastočne je to preto, že infračervené lúče vás uvoľňujú, vďaka čomu lepšie spíte, a čiastočne preto, že UV svetlo spôsobuje produkciu hormónov šťastia endorfínov, vďaka čomu sa cítite nabití energiou a radosťou.

Vidíte? Takže je to naozaj tak. Slnečná sprcha spotrebuje málo energie a poskytuje veľa energie.

Zaujalo vás to? Na našej stránke si môžete prečítať, čo pre vás môžeme urobiť. Alebo sa zastavte v našom stánku na veľtrhu VT Wonen 2023.

Nájdite showroom Sunshower vo vašom okolí